Через графіки відключень на Дніпропетровщині ушестеро зросла кількість аварій на електромережах
Поділитись:FacebookTwitterWhatsAppTelegramViberСкопіювати посилання
У Дніпропетровській області через графіки відключень кількість аварій зросла у шість разів. Про це повідомили в АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі». Головна причина – різке навантаження на мережу після появи світла.
Енергетики пояснюють: коли після відключення електрика з’являється знову, багато споживачів одночасно вмикають бойлери, пральні машини, обігрівачі та електроплити. Через це мережа не витримує, стаються аварії, і світло зникає повторно. Щодня фахівці отримують понад 50 аварійних викликів, значну частину яких можна було б попередити.
У ДТЕК нагадують кілька важливих правил, які допоможуть уникнути повторних відключень:
- коли світло відсутнє потрібно вимикати з розеток енергоємні прилади;
- після появи електрики варто почекати щонайменше 30 хвилин, перш ніж запускати бойлер, пральну машину чи плиту;
- не вмикати одночасно багато потужних пристроїв — краще робити це поступово.
Також енергетики звертаються до ОСББ, ЖБК та керуючих компаній з проханням перевірити стан внутрішніх мереж будинків. Часто проблеми виникають через нерівномірний розподіл навантаження між живленнями і фазами. У разі перевантаження спрацьовує захист – і вимикається під’їзд чи ціла секція. Профілактичний огляд допоможе уникнути до 95% таких ситуацій.








Коментувати