19.01.2024 20:30
Двоє поліцейських Денис Керпек та Дмитро Новицький з Харківщини розповіли, як пережили окупацію власних домівок та життя після звільнення.
Денис Керпек – поліцейський сектору реагування патрульної поліції у Вовчанську. 24 лютого 2022 року працював у нічну зміну. Почався обстріл. Чоловік вибіг на вулицю та побачив, що у місто вже зайшли військові й колона техніки з літерами “Z”. За словами правоохоронця, це найжахливіший період в його житті. Так Денис більше ніж на місяць опинився в окупації.
“Активізувалися усі бандити. У нас почалася своя робота. Налагодили спілкування з українською контррозвідкою, Службою безпеки України, з керівництвом поліції. Ми передавали інформацію про пересування колон, розташування рашистських блокпостів, їх озброєння. Розвідували обстановку у місцях скупчення російських солдат”, – розповідає Денис.
Поліцейський з колегами, як могли, перешкоджали роботі окупантів. Зокрема, зливали в окупантів паливо, пробивали бочки з пальним. В окупованому Вовчанську Денис Керпек разом з колишнім начальником підняли прапор України. Разом з кумом, теж поліцейським, купили свиню у людей, зарізали й возили м’ясо начебто на продаж, а насправді чоловіки ставили геолокації на російських блокпостах.
Згодом Дениса почали шукати росіяни і він вирішив тікати. Полями та ярами поліцейського з родиною провели до українських позицій. Чоловік пройшов відповідну перевірку та почав працювати.
Через деякий час деокупували Старосалтівську громаду й поліцейський поїхав працювати туди. У громад тривали бойові дії й правоохоронці несли службу разом з військовими. Вони евакуювали громадян, привозили людям харчі, контролювали блокпости.
Поліцейський Дмитро Новицький народився й виріс у Старому Салтові. На момент початку повномасштабного вторгнення він працював дільничним у місті Дергачі. А вся родина Дмитра знаходилась в окупації у Старому Салтові. Як тільки звільнили селище, поліцейський вже на третій день був в рідному населеному пункті й одним із перших почав вивозити людей.
“У перший же день я вивіз 17 чоловік. Двох інвалідів. Потрапив під обстріл. Росіяни були на іншому березі річки й постійно обстрілювали. Але коли тобі телефонують родичі та сусіди, просять, щоб вивезли їх. Я приїжджав у свій вихідний, привозив гуманітарну допомогу, яку купляв за власні кошти. Це мої люди. Тому я так і вчиняв”, – згадує Дмитро.
Коли відкрили конкурс на посади поліцейських офіцерів Старосалтівської селищної громади, Денис та Дмитро не вагаючись пішли на конкурс. Із серпня минулого року вже офіційно працюють у громаді, обслуговують 20 населених пунктів протяжністю понад 100 кілометрів.
До війни у громаді проживало 9 тисяч людей. Зараз вдвічі менше. Але Старосалтівська громада потроху відновлюється та починає жити. Поліцейські розвозять гуманітарну допомогу, надають поліцейські послуги. Люди телефонують одразу на мобільні телефони працівників поліції, і вони реагують на будь-який виклик у найкоротший термін.
Коментувати