Джерело – Інститут молекулярної біології і генетики
0 Яніна Мурдза20 січня 2024, 15:01
Під час дослідження збудників COVID-19 виявили новий субваріант вірусу, який викликав коронавірусну хворобу в жителів Полтавщини.
Про циркуляцію вірусів COVID-19 повідомив Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб 20 січня.
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 27 грудня на Полтавщині у хворих виявили:
- XBB.2.3.11 Omicron (більшість досліджених зразків);
- XBB.1.16.6 Omicron (Arcturus).
Торік повідомляли про поширення коронавірусу Arcturus Сполученими Штатами Америки. За наявними даними, перебіг викликаної ним хвороби подібний до інших варіантів. Серед симптомів також визначають кон’юнктивіт.
Фахівці Центру контролю та профілактики хвороб кажуть, що суттєвих змін у циркуляції збудників COVID-19 в області не сталося.
Нагадаємо, що торік наприкінці листопада на Полтавщині виявили варіанти вірусу, які набували поширеності у світі. Зокрема HV.1 Omicron, поширеність якого зростала у світі. Він майже обігнав EG.5 (Eris), однак експерти говорять, що немає доказів того, що HV.1 є більш заразним чи має важчий перебіг захворювання.
На початку січня Всесвітня організація охорони здоров’я закликала повернутися до маскового режиму та дотримання дистанції на тлі зростання захворюваності на COVID-19.
Для чого виконують дослідження збудників COVID-19
Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін розповів, як працює система епідеміологічного нагляду.
Майже з кожної області МОЗ щотижня отримує набір зразків від пацієнтів, що захворіли на будь-які гострі респіраторні інфекції. У лабораторії проводять їхнє секвенування, щоб ідентифікувати конкретний варіант збудника.
Ця процедура дає можливість прогнозувати розвиток епідемічної ситуації.
Ризики поєднання COVID-19 та грипу
Схильність отримати важкі ускладнення від грипу та коронавірусної хвороби мають пацієнти, які належать до груп ризику. Це люди віком понад 60 років, вагітні, люди з хронічними захворюваннями та імунодефіцитними станами. При поєднанні інфекцій у 6 разів зростає ризик смертності.
Уникнути інфікування або мінімізувати наслідки захворювань допомагають щеплення. Лікарі дозволяють вакцинуватися проти грипу й COVID-19 одночасно: препарати можна вводити в один день у різні кінцівки.
Пацієнтам із симптомами респіраторних захворювань повернули можливість відкривати лікарняні дистанційно, як це було під час пандемії.
Лікарняні при ГРВІ
Лікар має право відкривати лікарняний дистанційно на підставі вказаних пацієнтом симптомів без особистого прийому, а також виписати електронний рецепт.
У разі наявності симптомів захворювання можна зателефонувати до свого сімейного лікаря й отримати рекомендації щодо лікування. Після консультації лікар може створити відкрити лікарняний на період до 5 днів. Якщо хвороба триватиме довше, пацієнт має прийти на особистий огляд для подовження лікарняних.
Відкриття лікарняного в такому режимі діятиме на період воєнного стану та протягом 3 місяців після його припинення.
Коментувати