Фото з сесійного засідання, ЗМІСТ
0 Анастасія Добряк19 березня 2024, 15:03
Ексміський голова Полтави Олександр Мамай вчасно з’являвся до слідчого і не вчиняв нових злочинів, тому його звільнили від покарання.
Про це відомо з ухвали Київського районного суду Полтави від 14 березня. Попри звільнення від основного покарання, Олександр Мамай лишається у реєстрі корупціонерів, пише видання «Полтавщина».
Іспитовий строк та Олександр Мамай
Вирок Олександрові Мамаю оголосили у 2023 році. Згідно з ним, тодішнього очільника Полтави засудили до року умовного терміну. За час перебування на обліку в Київському районному відділі філії «Центру пробації» проблем із засудженим не було.
Олександр Мамай зʼявлявся до органу пробації вчасно, не припускався порушень, а покладені на нього обов`язки виконав. Провідний інспектор Київського районного відділу філії «Центру пробації» просив суд про звільнення Олександра Мамая від покарання.
Прокуратура також була не проти, а термін випробування, встановлений вироком, закінчився 2 березня. Як результат, суд звільнив його вiд основного покарання у вигляді позбавлення волі.
Рік тому Олександр Мамай сказав, що повернеться на посаду, але за кілька днів запропонував ЗМІСТу прочитати кодекс, замість надання однозначної відповіді:
– Коли ви вийшли з ВАКС, ви заявили журналістам, що повернетеся на посаду. Ви дійсно хочете повертатися і можете це зробити? – запитував ЗМІСТ.
– Ми будемо діяти в межах закону. Відкрийте кодекс і все чорним по білому, а вирок цей трактують хто і як хоче. Просто відкрийте і подивіться вирок, це все, що я можу сказати, – завершив Олександр Мамай і пішов до автівки.
Торік ЗМІСТ публікував 3 сценарії для Полтави після звільнення Олександра Мамая.
Вирок за розтрату бюджету Полтавської громади
Олександра Мамая засудили за витрату бюджетних коштів на своїх домогосподарок.
Усі учасники схеми отримали умовні терміни. Вищий антикорупційний суд затвердив угоду Олександра Мамая зі слідством. Згідно з нею, він 1 рік не зможе обіймати публічні посади й отримав умовний термін замість 5 років в’язниці. Вирок набув чинності 31 березня.
2 березня міського голову Полтави визнали винним у розтраті понад 500 тис. грн бюджету на прибиральниць. Виявилося, що з Ольгою Кубай та Валентиною Кропивною він знайомий давно. Вони були хатніми робітницями його колишньої дружини, двох квартир його співмешканки і трьох дітей.
При укладенні угоди пані прокурор врахувала наявність обставин, що пом’якшують покарання Мамаю. Це – визнання вини, щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінальних правопорушень, наявність на утриманні трьох дітей. Також Олександр Мамай – раніше не судимий, позитивно характеризується за місцем проживання, його вік, стан здоров`я та інші обставини, які його характеризують.
Мер Полтави повернув витрачені на прибиральниць гроші до бюджету й сказав, що перерахування 2 млн грн ЗСУ не становитиме надмірного тягаря для нього. Сплату усіх експертиз він також взяв на себе. Навіщо було брати гроші з бюджету на прибиральниць, якщо його матеріальний стан дозволяв цього не робити, Олександр Мамай не знає.
Йому призначили 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, строком на 1 рік. Враховуючи можливість виправлення Мамая без в’язниці, йому призначили умовне покарання і він залишився на волі. Інші учасниці схеми теж пішли на угоду зі слідством, тож отримали такі ж покарання.
Нині Олександр Мамай уже не на посаді, Тетяна Татаріна більше не очолює ІРМ, а прибиральниць просто звільнили.
Коментувати