Фото МВС
0 Анастасія Добряк22 березня 2024, 11:03
Міненерго сповіщає про аварійні відключення є у восьми областях. Через це ГАВ на Полтавщині ще діє, але побутовим споживачам на Полтавщині повернули електропостачання.
Про світло на Полтавщині повідомляє Міністерство енергетики України, Полтавська обласна військова адміністрація та Полтавська міська рада.
Електропостачання у Полтаві частково відновили, проте графік аварійних відключень лишається. Постачання послуги відновили для побутових споживачів, тож залишаються без світла 33 юридичні споживачі.
Ситуація в енергосистемі на 22 березня складна, бо ворог завдав масованого удару по енергетиці. Під час атаки пошкоджені об’єкти генерації, передачі та розподілу електроенергії. Для стабілізації роботи системи застосовуються аварійні відключення й залучається імпортна електроенергія для покриття потреб споживачів.
«Ворог здійснив наймасштабнішу атаку на українську енергетику за останній час. Мета – не просто пошкодити, а спробувати знову, як і минулого року, спричинити масштабний збій у роботі енергосистеми країни», – каже міністр енергетики України Герман Галущенко.
Є пошкодження об’єктів у Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Хмельницькій, Запорізькій, Одеській, Дніпропетровській, Харківській областях. Внаслідок атаки у цих областях сталися аварійні відключення електроенергії.
Наслідки удару по ГЕС
Ситуація на ДніпроГЕС контрольована, а загрози прориву дамби немає. Однак об’єкт зазнав пошкоджень.
Через аварійну зупинку кількох блоків ТЕС та ГЕС є певне зменшення обсягу виробництва електроенергії. Для покриття потреб споживачів задіяне аварійне постачання електроенергії з Румунії, Словаччини та Польщі. Також планується комерційний імпорт електроенергії.
Для стабілізації роботи системи у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Сумський, Харківській, Полтавській, Кіровоградській областях застосували аварійні відключення.
Це тимчасові заходи для з’ясування наслідків атак для подальшого відновлення. У найбільш постраждалих областях триває робота із заживлення об’єктів критичної інфраструктури.
Коментувати