Фото: Depositphotos
Головний сервісний центр МВС України пояснив нову процедуру реєстрації гуманітарних авто. Зміни раніше були схвалені урядом.
Автомобілі на фронті виконують критичні задачі: перевезення боєприпасів, доставку провізії, евакуацію поранених. Волонтери активно доставляють на передову різні транспортні засоби: пікапи, мінівени, карети швидкої допомоги та вантажівки.
Раніше вони стикалися з труднощами реєстрації. Гуманітарні автомобілі можна було поставити лише на тимчасовий облік, що обмежувало можливість їх використання, — йдеться у повідомленні Головного сервісного центру МВС.
Читайте також: Для тих, хто буде продавати авто: для водіїв опублікували одне уточнення
Нові правила реєстрації та перереєстрації
9 вересня 2024 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України № 895, яка спрощує процедуру передачі гуманітарних транспортних засобів для фронту.
У благодійних організацій з’явилася можливість поставити ввезені гуманітарні автівки на державний облік. Мова йде як про ті авто, що вже служать на обороноздатність країни, так і про ті, котрі будуть перетинати кордон. Державний облік, у першу чергу, дозволить призначити належного користувача транспортного засобу, що надасть змогу водіям нести персональну відповідальність за порушення ними ПДР.
- Державний облік: дає змогу призначити належного користувача транспортного засобу, що дозволяє водіям нести персональну відповідальність за порушення ПДР.
- Тимчасовий облік: спрощує реєстрацію без необхідності сплати внеску до Пенсійного фонду, сертифікації та експертного дослідження. Також передбачено можливість вибракування, виїзду за кордон та передачі транспортного засобу.
Процедура реєстрації на державний облік
Для реєстрації гуманітарного авто необхідно звернутися до сервісного центру МВС з наступними документами:
- декларацією про гуманітарну допомогу (відповідно до постанови КМУ № 953),
- актом приймання-передачі транспортних засобів.
- документами, що підтверджують оціночну вартість, довідка Міноборони, організаційно-розпорядчі документи, сертифікат відповідності, іноземне свідоцтво про реєстрацію, та інші відповідні документи.
Розроблений також механізм передачі транспортного засобу від благодійної організації до кінцевого отримувача. Тепер автомобіль можна перереєструвати на організацію, для якої він був ввезений.
Інші важливі моменти
- Вибракування. Гуманітарні автомобілі на тимчасовому обліку можуть бути зняті з обліку в разі пошкодження або непридатності до відновлення.
- Виїзд за кордон. Постанова дозволяє виїзд за кордон на гуманітарних автомобілях, що були на тимчасовому обліку, з можливістю отримання свідоцтва про реєстрацію для виїзду за кордон.
Раніше для водіїв роз’яснили один нюанс, пов’язаний з посвідченням.
Коментувати