До Всесвітнього дня боротьби проти раку вакцинація розпочалась у Рівному серед онкохворих людей — в обласному протипухлинному центрі. Отримати безоплатні щеплення мали змогу пацієнти та працівники медичного закладу.
Нагадаємо, в Рівненській області зареєстровано майже 30 тисяч осіб із онкопатологіями. Кожного року фіксують до 3 тис. нових випадків.
"Пацієнти з онкозахворюваннями перебувають у групі ризику захворювання на грип. Таким людям рекомендовано робити щеплення щорічно протягом епідемічного сезону у разі, якщо немає протипоказань, які визначає лікар. Наразі ми перебуваємо в середині епідемічного сезону на ГРВІ, тому питання вакцинації залишається актуальним. В регіон доставлено вакцину для безоплатних щеплень осіб з груп ризику. Це не лише онкохворі, а й люди старші 60 років, особи з хронічними захворюваннями, вагітні жінки, а також люди з професійної групи ризику, що працюють у великих колективах", — зазначив Роман Сафонов, генеральний директор Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Вакцинуватися проти грипу можуть не лише онкохворі, а й працівники медзакладів.
Вакцинуватись можна у кабінеті №7 Рівненського обласного протипухлинного центру (поліклініка.)
"У межах міжнародного партнерства Україна отримала близько 12 тисяч доз вакцини від виробника Санофі. Це Франція. Звичайно, ми плануємо використати цю вакцину повністю. Вакцину вже доставлено в регіони, є дуже високий попит і ми думаємо, що вакцинальні заходи будуть проведені дуже оперативно. Цього тижня ми відзначаємо Всесвітній день боротьби проти раку, і для нас дуже важливо підтримати пацієнтів, які мають онкологічні захворювання. Вони можуть отримати вакцинацію в онкологічних лікарнях", — додав Андрій Пашинний, завідувач відділу імунізації Центру громадського здоров'я.
Зазначимо, наразі вакцина доступна в усіх регіонах України, крім тимчасово окупованих територій. Щеплення будуть безоплатні для людей, що перебувають у групі ризику захворювання на грип. Серед них: люди старше 60 років, діти від 6 місяців, вагітні жінки, люди з хронічними захворюваннями, а також люди з професійної групи ризику — медики, вчителі, продавці тощо.
Коментувати